ପେଟ୍ରୋଲ   :   ₹ 103.19.00
 
ଡିଜେଲ      :   ₹ 94.76.00
 
ସୁନା         :   ₹ 46500.00
 
ରୁପା         :   ₹ 56800.00
ଆଜିର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର
TODAYS
ପେଟ୍ରୋଲ:INR 103.19.00
ଡିଜେଲ:INR 94.76.00
ସୁନା:INR 46500.00
ରୁପା:INR 56800.00
  • Home
  • About Us
  • Contact Us
  • Privacy Policy
  • Archive
  •  
    TOP NEWS  
    Saturday, 24 Sep 22
     
 
ଆଜିର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର !

ରାଜ୍ୟରେ ବଢିବ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ: ବିଜୁଳି ଓ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ପାଇଁ ୧୩ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣିଂ

rain

ଭୁବନେଶ୍ବର(ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୍): ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିବ ବର୍ଷା। ୨୭ ତାରିଖରୁ ବଢିବ ବର୍ଷାର ବିସ୍ତୃତ । ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ। ପଶ୍ଚିମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ସଂଲଗ୍ନ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଉପକୂଳରେ ସକ୍ରିୟ ରହିଛି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ। ବିଜୁଳି ଓ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ପାଇଁ ଆଜି ୧୩ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରିଛି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର। ଆସନ୍ତାକାଲି ଓ ୨୬ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟର ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ହାଲୁକାରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ୨୭ ତାରିଖରୁ ବଢିବ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ। ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପାଇଁ ୬ଟି ଜିଲ୍ଲା କୋରାପୁଟ, ରାୟଗଡ଼ା, ଗଜପତି, ଗଞ୍ଜାମ, କେନ୍ଦୁଝର ଓ ମୟୂରଭଞ୍ଜକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଚଳିତ ମୌସୁମୀ ଋତୁରେ ଜୁନ ୧ରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୪ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ୧୧୬୮.୩ ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି। ଯାହା ସ୍ୱାଭାବିକ ବୃଷ୍ଟିପାତ ୧୧୨୦.୩ ମିମି ଠାରୁ ୪ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ। ୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱାଭାବିକ ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି।

 

ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମିଳିଛି କ୍ୟାବିନେଟ ଅନୁମୋଦନ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ ବାଙ୍କୀ ବାରଙ୍ଗ ବାସିନ୍ଦା

cm

ବାଙ୍କୀ(ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୍): କଟକ ଜିଲ୍ଲା ବାଙ୍କୀରେ ୩୩୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପାର୍ବତୀ ଗିରି ବୃହତ ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈପାର୍ବତୀ ଗିରି ବୃହତ ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦନ ପାଇଛି । ଏନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ବାଙ୍କୀ ବାରଙ୍ଗ ବାସିନ୍ଦା ।କଟକ ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ, ବାଙ୍କୀ ବିଧାୟକ ଦେବୀ ରଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀ ଓ ବାଙ୍କୀର ଅନ୍ୟ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମେଗା ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଯୋଗୁଁ ବାଙ୍କୀ ବାରଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ୯ ହଜାର ହେକ୍ଟର ଚାଷଜମିକୁ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ହୋଇ ପାରିବ ।

 

 

 

 
 
 
 ଏ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଖବର : ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୯ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିବ ବିଜେପି:ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର|ରାଜ୍ୟରେ ବଢିବ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ: ବିଜୁଳି ଓ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ପାଇଁ ୧୩ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣିଂ | ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୯ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିବ ବିଜେପି:ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର | ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଲବର ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଜାରି, ଭୋଟ୍‌ ଦେଉଛନ୍ତି ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ |ବଲାଙ୍ଗିର: ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁଇ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ | ପୁରୁଣା ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଅବକାରୀ ରେଡ୍; ୨୦ ଲକ୍ଷର ପୋଚ ନଷ୍ଟ | ବାଲିଗୁଡା: ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ ଓଲଟି ୪ ଗୁରୁତର | ଓଡ଼ିଶାରେ ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ରାଜୀବ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର | ଉମରକୋଟ: ହତ୍ୟାକାରୀ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ | ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର | ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ ସହ ଅନ୍ତର୍ବାଟିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଘ ବୁଲୁଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା | 6-ଜିର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିବ ଭାରତ |ବାଣୀ କଲ୍ୟାଣ ମହାନ୍ତି ବିଜେଡ଼ିରୁ ନିଲମ୍ବିତ |
-: ପ୍ରକାଶନ ସମୟ ରାତି ୮ଟା :-