ପେଟ୍ରୋଲ   :   ₹ 100.89.00
 
ଡିଜେଲ      :   ₹ 92.47.00
 
ସୁନା         :   ₹ 66500.00
 
ରୁପା         :   ₹ 85500.00
ଆଜିର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର
TODAYS
ପେଟ୍ରୋଲ:INR 100.89.00
ଡିଜେଲ:INR 92.47.00
ସୁନା:INR 66500.00
ରୁପା:INR 85500.00
  • Home
  • About Us
  • Contact Us
  • Privacy Policy
  • Archive
  •  
    TOP NEWS  
    Sunday, 14 Apr 24
     
 
ଆଜିର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର !

ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସିଂହଦ୍ବାରରେ ପ୍ରତିହାରୀ ସେବା ଆରମ୍ଭ

PURI 2

ପୁରୀ (ଓଡ଼ିଶା ନ୍ୟୁଜ) : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସିଂହଦ୍ବାରରେ ପ୍ରତିହାରୀ ସେବା ଆରମ୍ଭ । ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସିଂହଦ୍ବାରରେ ପ୍ରତିହାରୀ ସେବକ ଜଗି ରହିଛନ୍ତି । ଅଣହିନ୍ଦୁ ପ୍ରବେଶ ରୋକିବାକୁ ପ୍ରତିହାରୀ ସେବକ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଦ୍ବାରଫିଟା ବେଳେ ୨ ଜଣ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୨ ପ୍ରତିହାରୀ ସେବକ ମୁତୟନ ରହିବେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପୁରା ଦିନ ଠାରୁ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିହାରୀମାନେ ମୁତୟନ ହେବେ । ଫଳରେ ଅଣହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରତିହାରୀ ନିଯୋଗର ସମ୍ପାଦକ ମାଧବ ମହାପାତ୍ର । ପ୍ରତିହାରୀ ନିଯୋଗର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ପ୍ରତିହାରୀ ସେବକ ଏହି ସେବା ଯୋଗାଇବେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ଅନୁମତି କ୍ରମେ ଅଧିକ ସିଂହଦ୍ଵାର ପାଳିଆ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରେକର୍ଡ ଅଫ ରାଇଟସରେ ଏହି ସେବା ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି କାରଣରୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ଏହା ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଅଣ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରତିହାରୀ ନିଯୋଗ ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଏହି ସେବାର ପୁନଃ ପ୍ରଚଳନ ପାଇଁ ଦୃଢ଼ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା।
 

ବାଲୁକା କଳାରେ ଓଡ଼ିଆ ନବବର୍ଷ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ

odia 3

ପୁରୀ (ଓଡ଼ିଶା ନ୍ୟୁଜ); ଆଜି ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଏବେ ଉତ୍କଳୀୟ ନବବର୍ଷ ବା ଓଡିଆ ନବବର୍ଷ । ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଣ୍ମାଭ ବେଳାଭୂମିରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ବାଲୁକାକଳା ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଖ୍ୟାତ ବାଲୁକାଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ସୁଦର୍ଶନ ବାଲୁକାକଳାରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପ୍ରତିକୃତି ନିର୍ମାଣ କରିବା ସହ ଓଡିଆ ନବବର୍ଷର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।  ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ସହ ODIA NEW YEAR ଲେଖି ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି।
 
 
 

 

 
 
 
 ଏ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଖବର : ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସିଂହଦ୍ବାରରେ ପ୍ରତିହାରୀ ସେବା ଆରମ୍ଭ | ମହୁଲ ଫୁଲ ଗୋଟାଇବା ବେଳେ କଚାଡ଼ି ମାରିଲା ହାତୀ, ଜଣେ ମୃତ | ବାଲୁକା କଳାରେ ଓଡ଼ିଆ ନବବର୍ଷ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ | ଆଜି ମା’ ତାରିଣୀଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଇତି ପର୍ବ, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଲାଗିଛି ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ | ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ଅଘଟଣ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୧୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର | ଆଜି ଓଡ଼ିଆ ନବବର୍ଷ ବା ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି, ଘରେ ଘରେ ତିଆରି ହେବ ପଣା | କଲବଲ କରିବ ତାତି, ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ତିନି ଦିନ ପାଇଁ ହିଟୱେଭ୍ ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା |
-: ପ୍ରକାଶନ ସମୟ ରାତି ୮ଟା :-